Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

nadpis-hitorie.jpg

 

 

"Na začátku bylo slovo boží a pár svařenejch trubek,

to ostatní je už sranda a pochopí to i ten největší blbec"

Leon Rippy alias "Virgil" ve filmu Fixing the Shadow (Ve stínu gangu)

obrazek-historie-znaku.jpg

 

          Každej z vás kdo čeká, že si tady přečte klasickej článek vo tom jak parta kluků už roky jezdila společně po srazech a akcích a potom si založili svůj klub, bude hned vod začátku zklamanej.

         V průběhu roku 2007 spolu M. N. a J. Š. jezdili na malejch strojích, jak se říká, "kolem komína" Mladý Boleslavi. Koncem toho roku se k nim přidalo pár přívrženců a kluky napadlo udělat klub. Rychle a bez rozmyšlení začali tuhle myšlenku realizovat. První představy byli, že budeme malej klub s tričkama, budem cestovat, jezdit na srazy, scházet se v místní hospodě a chlastat na společnej menších akcích. O tom, že existujou nějaký MC a uznávaný kluby jsme věděli kulový... To se mělo ale brzo změnit...

       jjj4.jpg  První schůze v hospodě "Na Materně" v Žerčicích proběhla s litry kořalky, zelený, rumu a piva. Rozdali jsme si trička s logem na zádech a dohadovali se na prvních akcích. Jednou z nich byla Mopeďácká zábava v Ledcíh na jaře 2008. Přišli jsme všichni hrdě s trikama a znakem na zádech a mysleli že nám svět leží u nohou. Shodou okolností se na týhle akci objevili i členové Mladoboleslavskýho klubu Baron. Naší přítomnosti si nešlo nevšimnout a tak bylo jen otázkou času, kdy si nás pozvou na známej "kobereček", kam časem dospěje každej začínající klub.jjj2.jpg

          Tohle pozvání se nám stalo osudnym! Tak trochu v nejistotě se vypravil tehdy už prezidentem nazývanej M. N. na clubhaus motoklubu Baron MB. Všechny informace o klubování, základní zákony a všechno kolem nám bylo vysvětleno. V ten samej den byl na hausu i jeden z plnejch členů Black Cattle MC Turnov a tak sme dostali i názornýho příkladu "kdo je kdo". Už žádný trička s potiskem, ale nášivka... Že jí máme vozit na nějakejch vestách se nám už nikdo nezmínil a tak sme první měsíce měli nášivky na bundách. Postupem času sme začali chápat podstatu a hlavní myšlenku klubu.... Rozhodli sme se jít cestou kolečkovýho klubu a podporovat českou klubovou scénu...

          Od tý doby se lecos změnilo... Otevřený schůze v hospodě v Žerčicích se přesunuli o dvě vesnice vedle, do hospody v Prodašicích, kde sme měli soukromý a vlastní místnost u každý schůze. Samotný schůze se pak z jednoměsíční změnili na schůzi každejch 14 dní a nakonec každej pátek. Pátek potom vystřídalo úterý, který nám zůstalo do dneška. Tim že se klub začal posouvat určitym směrem a vyznávat zákony klubování, začali ruku v ruce odpadat kluci, který se pro tuhle cestu jednoduše nerozhodli.

jjj1.jpg

 

          Začala se rodit myšlenka vlastního hausu. A klub začal mít pomalu tu pravou formu. Z původních 25-ti členů se to snížilo na zhruba 12 a bláhově sme si mysleli, že je to konečný číslo... Další rok sme vymysleli společnou dovolenou na Slovensko do Tater. Jeli všichni bez rozdílu a díky tomu, že některý sedlali mašiny vo obsahu 125 ccm, byla cesta tam i zpátky docela krušná. Přesto to klub hodně stmelilo a tahle parta udělala velký pokroky. Po návratu sme pořád víc a víc přicházeli na chlup tomu, co sou to vlastně bajkový kluby a začali sme se vohlížet po našem vlastním hausu. Po zjištění, že je všechno drahý jako prase, přišel jeden člen s možností zrekonstruovat si garáž po zemědělský technice v Katusicích. Po prvním a dodnes asi nejúspěšnějšim srazu sme schrastili pár kaček a začali s prvníma pracema.

          Práce každýmu nevoní a tak se počet členů opět sunul směrem dolů. Postavil se bar, podium, topení a navozily se gauče na sezení. Není to sice pětihvězdičkovej hotel se stovkou pokojů, ale je to náš haus a zázemí.

 postup-znaku.jpg

          A co se klubovýho znaku týče, proběhl třema fázema. První znak byl motorkář s vínovejma křídlama, nápisem Lucifer a menšim nápisem moto-klub. Po vejš zmíněný návštěvě Baronů se to změnilo do druhý fáze. Znak se předělal na kruhovej tvar... Jezdec s křídlama zůstal, ale moto-klub se změnil na motogang a přidala se domovenka Žerčic. S timhle znakem sme nějakej pátek jezdili, než došlo k poslední změně. Bylo to před naší první návštěvou Hells Angels MC Bohemia. Protože sme už dávno nebyli v Žerčicích doma, chtěli sme domovenku změnit na Czech. Czech proto, protože naším domovem je Česká republika! Zmizel motogang a celej horní text se změnil na Lucifers (esko na konci značí skupinu a ne jednotlivce jak tomu bejvalo předtim). Znak jako takovej se zachoval. Jezdec s rohama vyjadřující samotnýho Lucifera a křídla, který sou pro nás specifický svym tvarem už od začátku. Všechny změny sme si museli vyjezdit a dobře sme si je rozmysleli.

          Dnešní Lucifers Czech už se hrdě hlásí k podpoře český MC scény (za češ sme vobčas bojkotovaný neznámejma hrdinama a pisálkama na našich stránkách a i jinde). Těžko někomu vysvětlovat význam supportky 81 na hlavní straně našich webovek a ani nás to už nebaví. Každej si hned řekne že dupem do barev a chceme získat  záda (zasvědcený věděj o čem je řeč). To my ale nechceme... Chceme jediný.. JEZDIT... ! Jezdit a tím se bavit. Jízda na mašině nás naplňuje a společně s našima výročkama, srazama, dovolenejma a různejma jinejma akcema, co pořádáme, to dotváří naši partu a naši podstatu. Dotváří to nás... Dotváří to LUCIFERS CZECH !

 jjj1212.jpg

Uvidíme se na silnici...

LC

 

images.jpg